Siirry suoraan sisältöön

Tekijät jättävät jäljen – Phil Pugsley lahjoittaja⭐️💙

Keurusselän Nuorkauppakamarissa on ihmisiä, jotka eivät ainoastaan osallistu, vaan rakentavat – Noora Mäkiaho on yksi heistä. 

12 vuoden ajan Noora on ollut yksi Keurusselän Nuorkauppakamarin kantavista voimista. Hänen vaikuttava työnsä näkyy lukuisissa projekteissa ja avauksissa, jotka ovat vahvistaneet kamarimme toimintaa, kasvattaneet verkostoja ja oppimismahdollisuuksia sekä jättäneet pysyvän jäljen koko Keuruun elinvoimaan. Hänen määrätietoinen tekemisensä ja uskonsa paikallisen toiminnan merkitykseen ovat olleet ratkaisevia kamarimme kehitykselle haastavinakin hetkinä.

Haluamme nauttia Nooran upeasta seurasta ja tuesta myös kamari-iän ylittymisen jälkeen. Meille pelkkä kunniajäsenyys ei tuntunut riittävältä tavalta kertoa, kuinka paljon hänen panostaan arvostamme.

Niinpä kamari ja ystävät halusivat muistaa Nooraa tekemällä lahjoituksen hänen puolestaan JCI-säätiölle. Meillä olikin suuri ilo ja kunnia luovuttaa Malagassa Nooralle Phil Pugsley -pinssi osoituksena tästä arvostuksesta.